Betelt a pohár: Finnország teljesen elzárkózik az oroszok elől

Egyhangú döntést hozott a finn törvényhozás.

Egyhangú döntést hozott a finn törvényhozás.
„Az Egyesült Államok szövetségesei számára az lesz a kulcskérdés, hogy sikerül-e Amerikával elhitetniük, hogy a velük való együttműködés továbbra is amerikai érdek”. Miért lazulnak meg az Amerika és nyugati szövetségesei közötti védelmi kapcsolatok? Hogyan néz ki a kínai fenyegetés a glóbusz túlsó oldaláról nézve? Rory Medcalffal, az Australian National University Nemzetbiztonsági Kollégiumának vezetőjével beszélgettünk az NKE konferenciája előtt.
Közeledik a béke és új hatalmi viszonyok alakulnak? Oroszország és Amerika tárgyal, miközben Zelenszkij sorsa egyre bizonytalanabb. Itt az új műsorunk az Erőtér Földi Lászlóval és Horváth Józseffel.
Miközben az EU vezetői közös stratégiát keresnek, Orbán Viktor határozott álláspontot képvisel. Orbán Viktor bejelentette, hogy történelmi véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós tagságáról.
Koncentráljanak arra is, miképpen maradhatott Németországban az afgán, aki legutóbb belehajtott a tömegbe.
Európa lemarad, Ukrajna pedig nem nyerheti meg a háborút – de meddig tartható fenn a jelenlegi helyzet? Nógrádi György, biztonságpolitikai szakértő a Mandiner Stratéga vendége.
A New York Post publicistája szerint a beszéd a „józan ész hurrikánja" volt, amely arra buzdította az európaiakat, hogy fedezzék fel újra a „szabadság áldásait”.
A béke és a tűzszünet karnyújtásnyira került: kérdés ez Zelenszkijjel vagy már nélküle? Európa és Oroszország fejlődése nagyban függ egymástól, nem logikus Európa leválása.
Európa saját háborújának tekinti az ukrajnai konfliktust, miközben az oroszok nyomulnak előre a fronton. A Mandiner Stratéga vendége Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter volt.
Trump ultimátumot adott Putyinnak: véget vet a háborúnak vagy keményebb lépések következnek. Európa rossz lovon ül, továbbra is feltétel nélkül támogatja Ukrajnát.
Közeleg a Trump elnökség: Zelenszkij egyre inkább a tűzszünet felé hajlik, Európa Németország gyengesége miatt egyre kilátástalanabb helyzetbe kerül.
Merénylet Moszkvában: orosz közlések szerint elfogták a Kirillov tábornok elleni merénylet elkövetőjét, a nyomok pedig az ukrán hírszerzéshez vezetnek.
2024 átmeneti év volt, Európa szomorú és méltatlan helyzetben várja az új évet. 2025-ben a tűzszünet karnyújtásnyira kerülhet.
Ha polgárháború lesz, migrációs válság is lesz: ismét milliók indulhatnak el Európa felé. Mi történik Szíriában?
Ukrajna nyitott a tárgyalásra, ezzel igazából csak Trumpnak tesznek egy gesztust. Egy biztos: úgy kell lezárni ezt a háborút, hogy a Nyugat ne tűnjön gyengének.
Addig tart a háború, amíg Ukrajnának van támogatója: Európa Trumppal szembeszállva pénzelné a háborút. Németország: februárban előrehozott választások lesznek, észbe kapnak a németek?
Trump győzelmével Amerika újra naggyá válhat, de ennek Európa ihatja meg a levét, Magyarország mégis nagyot nyerhet.
A magyar kormány Trump győzelmével nagyot nyer. Európa kitarthat Biden politikája mellett, de akkor nyakába szakad Ukrajna finanszírozása.
Az előzetes előrejelzések fej fej melletti állás mutatnak, de mégis mi lehet a döntő a végén? Az elnökválasztás után ketté szakadhat az amerikai társadalom?